USA: Inaugurace 2021

07.01.2021

Inaugurace prezidenta Spojených států amerických je slavností obřad, který vyznačuje nový začátek čtyřletého prezidentského období pro zvoleného prezidentského kandidáta. 20. ledna 2021 má dojít k inauguraci Joea Bidena a tato inaugurace bude vyjímečná tím, že zvolení Bidena je provázeno mnoha obviněními o zmanipulování voleb. To, jestli předkládané materiály o zmanipulování voleb skutečně dokazují nebo nedokazují zfalšované volby, není předmětem tohoto článku. Chci jen úvest, že podle průzkumu, na který poukázal veřejně senátor Ted Cruz, je přibližně 40% obyvatel Spojených států amerických přesvědčeno, že došlo ke zmanipulování a zfalšování voleb.

United States Capitol během inaugurace
United States Capitol během inaugurace

V tomto článku si rozebereme den inaugurace z asrologického hlediska. Jak už jsem napsal, tento den připadá na 20. ledna 2021 a místem do Kapitolu Spojených států amerických, který se nachází ve Washingtonu, D.C. K úvodu inaugurace by mělo dojít v půl dvanácté tamějšího času a samotná přísaha v pravé poledne.

K napsání tohoto článku mě inspirovalo to, že 20. ledna jsem vnímal astrologicky jako výrazný a kritický den sám o sobě. Až později jsem si spojil, že tyto astrologické konstelace připadají právě na tento významný den pro Spojené státy, který ale bude provázen velkým napětím, jak si později řekneme. Nejdříve si uveďme horoskop pro dobu, čas a místo přísahy:

Tento den je výrazný přesnou konjunkcí Marse s Uranem, která může lidi popouzet ke zbrklým a násilným činům, k omezení schopnosti ovládat se. Tato konjunkce bude ve kvadratuře (silovém neharmonickém aspektu) vůči Jupiteru a také Saturnu a to jen zvyšuje popudy k násilnostem, výtržnostem, zlosti, bojovnosti a tak podobně. Jelikož tyto energie na sebe působí z pevných znamení, může to co naznačují mít silný a velmi reálný projev. Celé je to konstelací výbušnosti, bojovnosti a ukvapenosti a z tohoto pohledu jde o velmi kritický den.

Nový prezident by se měl později toho dne přesouvat do Bílého domu, zároveň se bude přesouvat Měsíc směrem ke konjunkci Marse s Uranem a tím vznikne ještě daleko silnější napětí, které vyvrcholí kolem čtvrté ráno následujícího dne.

Abychom si mohli zařadit den inaugurace do kontextu nedávných událostí připomenu, co se stalo 6. ledna odpoledne právě kolem a v budově Kapitolu ve Washingtonu, D.C. Někdy po jedné hodině odpoledne vtrhla spousta protestujících lidí do budovy Kapitolu, kde došlo podle dostupných informací ke smrti čtyř lidí. Média tvrdí, že tento útok mají na svědomí Trumpovi příznivci, ale není také vyloučené, že šlo alespoň z části o útok "pod falešnou vlajkou" antify. Tyto spekulace ale nejsou předmětem tohoto článku. Dále přikládám materiál pro udělání si obrázku o atmosféře této události.Pluto a USA

Pluto je planeta, která proběhne celým zvířetníkem přibližně každých 250 let. V astrologii Pluto symbolizuje podvědomé, hluboké příčiny tužeb, skryté přičiny sklonů a ve společenkém smyslu jeho cesta zvířetníkem ukazuje na proměny kolektivních tužeb na nevědomé úrovni. V souvislosti s USA je důležité, že se Pluto dostalo právě do místa, kde bylo během roku 1775 při vypuknutí Americké války za nezávislost. O rok později v roce 1776 byl vyhlášen vznik Spojených států amerických. Pluto tedy uzavírá svůj první cyklus existence Spojených států a právě teď v lidech oživuje historii, která provázela vznik USA. V některých médiích se dokonce mluvilo o vpádu do Kapitolu jako o počátku druhé války za nezávislost.

obrázek zapůjčen od www.goodfreephotos.com 


Co inaugurace přinese?

Spojené státy americké mají obrovský kulturní vliv na zbytek světa ať už jde o film, hudbu, technologie nebo i politické idee. Jakékoliv výrazné změny v této zemi budou mít na zbytek světa obrovský dopad. Co lze v následujících dnech očekávat? Demokratické zřízení je založené na občanském volení zastupitelů a reprezentantů a je jasné, že důvěra ve spravedlivý proces voleb byla v USA významně otřesena. Tuto zemi navíc už delší dobu sužují vlny násilných nepokojů ve spoustě městech.

Co přinesou události 20. ledna? Bude to počátek rozpadu Spojených států amerických? Nebo počátek nějaké formy nového boje za nezávislost? Na tyto otázky nezná odpověď nejspíš nikdo. Uvidíme, co se přihodí během tohoto silného astrologického dne a od toho budou snad jasnější další události.

Snad se věci budou postupně vyvíjet lepším směrem.

Pokud vás zajímá astrologická situace v lednu, může se vám hodit toto mé video: