Úplněk ve Střelci - 5.6.2020

15.04.2020


V pátek 5. června nastane v 21:12 úplněk ve znamení Střelce. Na co se připravit? Jak tuto energii využít? Co tato energie přináší za změny? V tomto článku přináším astrologický rozbor tohoto úplňku.Znamení Střelce

Pro začátečníky v astrologii připomínám, že každé znamení má svůj živel a svojí kvalitu. Znamení Střelce je ohnivé znamení přizpůsobivé kvality a toto znamení lidi nutí hledět k ideálním obzorům a dává sílu realizovat nové ideální vyhlídky. Je to znamení, které se dokáže povznést nad přízemnosti okolního dění.

Znamení Střelce odpovídá IX. domu a jeho témata jsou: filozofie, hlubší otázky, náboženství a vůbec duchovní stránka člověka, také cesty do zahraničí, kariéra a dobrá přátelství. Toto jsou tedy témata, která v nás mohou povstat během působení energie tohoto úplňku, ale také velmi záleží na tom, kde bude tento úplněk umístěn ve vašem nativním horoskopu, obvzlášť pokud zasahuje nějaké citlové místo nativity.

Přesný úplněk nastane v 21:12 hodin a tou dobou bude Měsíc na 15°34' znamení Střelce. Pokud je toto místo ve vašem nativním horoskopu citlivé, úplněk bude pro vás obvzláště důležitý a působivý.


Horoskop úplňku

Magnetický vliv Měsíce, který na nás zapůsobí, bude také ovlivněn tím, jaké další planety zasáhnou naši družici během úplňku.

Dva velké vlivy zabarví úplňkovou energii. Za prvé bude na Měsíc působit napjatým způsobem planeta Mars a za druhé bude mít Slunce ozařující Měsíc vedle sebe Venuši. Slunce v Blížencích a Měsíc ve Střelci napnou osu, která vytvoří energii nutící spíš k přemýšlení a mluvení, než k velkým činům, ale planety Venuše a Mars, které se budou účastnit této opozice Slunce s Měsícem přinesou témata citů, sexu, vášní, vztahů společenských názorů atd. do popředí mysli. Venuše a Mars se týkají naší sexuality, ale Mars tady zapůsobí těžkou energií na všechny zůčastněné planety a proto lze čekat, že tato energie bude svádět k frustraci, možná i partnerským hádkám, neshodám a agresivitě obecně.

Také například lidem, kteří se lečí ze závislosti na pornografii bych doporučoval dávat si tento den velký pozor. Opět ale opakuji, záleží hlavně na tom, jak se planety ve vašem nativním horoskopu staví k tomuto úplňku. Pokud máte zhruba v polovině znamení Střelce svůj ascendent lze čekat větší změny v životě nebo pokud toto místo zasahuje nepříznivě i váš nativní Mars, lze očekávat opravdu silné napětí, které může mít velmi špatné následky, pokud ho dobře nezpracujete.


Závěrem

Předpokládám, že největší výzva tohoto úplňku bude nenechat se strhnout do rozptýlenosti a nesoustředěnosti, které může být snadno vyplněné frustrujícími pocity na pozadí. Poddat se takovému stavu znamená probudit se druhý den oslabený a promeškat příležitost soustředěněji si promyslet témata tohoto úplňku a nebo cokoliv dalšího, co vás napadne. Tak jako tak to chce klid a nezaplést se do vlastních myšlenek nebo propadnout úplné ztrátě směru. Tímto končím analýzu červnového úplňku.

Pokud máte nějaké připomínky, budu rád, když mě kontaktujete přes mail, v komentářích nebo na novém diskuzním fóru uvedené v menu. Adios.